ثبت نام
Home  >  بیماری ها  >  چاقی و لاغری
چاقی و لاغری مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر   
دوشنبه ، 14 اسفند 1391 ، 11:23

چاقی و لاغری
کنترل وزن به عنوان عاملی جدی در حفظ سلامت عمومی بدن، معمولا در صدر توجه نظام های دولتی بهداشتی و افکار عمومی جهان قرار دارد و علیرغم وجود معضلات فکری همچون Barbie pattern ، رفتارهای غیر معقول تغذیه ای و بازار صوری تجارت روش های لاغری ، هر روز گامی جدید به سمت موفقیت دارد.
امروزه طب سوزنی به عنوان روشی بی عارضه ، کم هزینه و نسبتا خوش پاسخ، درصدر فهرست روش های موثر در درمان چاقی و لاغری قرار گرفته است.
گرچه به مانند همه درمان های پزشکی و واقعیت نقص ذاتی علم بشر، این پاسخ دهی صد در صد نسیت و به نسبت همکاری بیمار و مهارت پزشک و بیماری های زمینه ای از 30 تا 80 درصد متغیر است.
توجه به موارد زیر لازم است:
1- میزان کاهش وزن در یک دوره ی متوسط طب سوزنی 15-5 کیلو خواهد بود که این دوره قابل تجدید هم می باشد.
2- طب سوزنی در دو زمینهی مختلف درمان چاقی عمومی و موضعی به طور جداگانه ، پلن های قابل توجهی دارد اما در مورد لاغری فقط لاغری عمومی را پاپش می کند که معمولا هم سخت تر از درمان چاقی است.
3- درمان ها می تواند با استفاده از روش های طب سوزنی Body ، گوش ، 7Star و امبدینگ و یا حتی الکترواکوپانکچر انجام شود.
4- درمان های یادآور پس از 2ماه، تصحیح رفتار غذایی وتنظیم فعالیت روزانه، کمک شایانی به حفظ درمان تا ماهها و سال ها بعد می کند.
5- امروزه نگاه سازمان های اجتماعی و علمی جهانی به چاقی اندکی تفاوت کرده است، به طوریکه حتی کاهش 1Cm در سایز و یا 500 گرم در وزن هم ارزش سلامتی قابل توجهی دارد و سیستم های محاسبه BMI و هدف گذاری های 25 تا 35 کیلو و امثال آن رنگ باخته است.
6- خوشبختانه انجام طب سوزنی حتی در مواردی که منجر به موفقیت و کاهش یا افزایش وزن نمی گردد، تعادل تعادل متابولیکی و روانی مناسبی را دربدن ایجاد می کند که به تنهایی رضایت و خشنودی عمیقی نسبت به انتخاب این درمان ایجاد می کند.آخرین بروز رسانی مطلب در سه شنبه ، 17 ارديبهشت 1392 ، 10:33
 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست