ثبت نام
پرسش هفته مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر   
دوشنبه ، 14 اسفند 1391 ، 11:58

پرسش 268 ) سلام
احتراما اینجانب با 30 سال سن حدودا 11 سال پیش در هنگام انجام تمرین پشت بازو در باشگاه بدنسازی از ناحیه تاندون آرنج دست چپ دچار آسیب شدم.
بعد از مراجعه به متخصص ارتوپد و رادیولوژی هیچ مشکلی در استخوانها رویت نگردید و دکترها به اتفاق بر این عقیده بودند که چون شما جوان هستید خودش در گذر زمان درمان می شود. ولی با گذشت زمان 11 سال نه تنها بهتر نشد بلکه میزان التهاب آن بیشتر شده و حتی به میزان 25 درجه محدودیت حرکتی پیدا کرده است.
حدودا 5 سال پیش یکی از همکارتون برای من 20 جلسه فیزیوتراپی تجویز کردند که آنهم کارساز نبود. ورزش های سبک هم جوابگو نبود و حتی تزریق کورتون به محل آسیب دیدگی هم مشکل را برطرف نکرد.
بنده به علت ترک ورزش پاورلیفتینگ از ورزش اکنون دور شده ام و چون شغلم دفتری است حدودا 15 کیلو اضافه وزن پیدا کردم و الان 108 کیلو هستم با 183 سانتیمتر قد.
البته در حالت عادی درد شدیدی در ناحیه آرنج ندارم ولی به محض انجام کار نیمه سنگین یا وقتی که هنگام خواب دستم زیر سینه ام بماند صبح آن روز درد شدیدی دارم.
تا الان نزدیک 2 میلیون هزینه کرده ام و هر روشی را امتحان کرده ام حتی به شکسته بند سنتی هم مراجعه کرده ام که ایشان گفته اند استخوان آرنجم در رفته است ولی گذر زمان باعث شده که محل دررفتگی را گوشت بگیرد و الان نمی شود که آنرا جا انداخت. هر چند که عکسهای رادیولوژی هیچ دررفتگی ای را نشان نمی دهد.
با توجه به اطلاعات فوق می خواستم بدونم که آیا علم پزشکی نمی تواند مشکل مرا حل کند؟ و آیا طب سوزنی می تواند کارساز باشد؟(آرش ت. ن. 28 شهریور 1391)

با سلام، در مورد آسیب ناحیه ای شما در تاندون نیاز به مدارک پزشکی و تشخیص دقیق نوع ضایعه است اما به طور کلی طب سوزنی در بیماری های عضلانی اسکلتی بسیار قوی است، پس از معاینه دقیق و بررسی می توان در مورد مشکل شما اظهار نظر کرد، در مورد چاقی هم طب سوزنی می تواند 5 تا 10 درصد وزن شما را کاهش دهد .

آخرین بروز رسانی مطلب در سه شنبه ، 17 ارديبهشت 1392 ، 11:13
 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست