ثبت نام
Home
گیلن باره مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر   
شنبه ، 30 مرداد 1395 ، 06:52
گیلن باره
یک اختلال خود ایمنی بدن است که نتیجه آن آسیب به سیستم عصبی محیطی می باشد. علت شروع آن معلوم نیست اما اغلب بعد از برخی عفونتهای ویروسی رخ می دهد.
احساس ضعف ، مورمور شدن و گزگز اندام ها و در نهایت فلج از علایم آن است. این علایم از اندام تحتانی شروع شده و کم کم اندام فوقانی و عضلات تنفسی را نیز درگیر می نماید.
این اختلال اغلب در کودکی تا نوجوانی رخ می دهد و معمولا بعد از دو سال به آرامی بهبود می یابد. در موارد نادرتر بیماری و علایم آن مادام العمر باقی خواهد ماند.
درمان در فاز حاد بیماری :

ایمونوگلوبولین ، پلاسمافرز ، رژیم غذایی پر پروتیین و پر کالری ، فیزیوتراپی
سایر داروها برای کاهش التهاب و علایم :
کورتون ها ، داروهای سرکوب کننده ایمنی ، مسکن ها ، ضد درد ها و داروهای ضد تشنج برای کاهش درد.
طب سوزنی :

بعد از گذشت فاز حاد بیماری و مرخص شدن از بیمارستان طب سوزنی می تواند وارد عمل شود و کمک خوبی در درمان این بیماران بنماید.
طب سوزنی سه کمک در گیلن باره می کند :
1 بهبود علایم گیلن باره : دردها ، گزگز و مورمور ، علایم روحی روانی ، کمک در کاهش ایمنی بدن به سادگی با طب سوزنی امکان پذیر است.
2 بهبود شرایط عضلانی و توانبخشی : طب سوزنی با افزایش خونرسانی بافت عضلانی باعث افزایش کارایی عضله و بهبود عالی شرایط حرکتی بیمار می گردد.
3 کمک به بهبود کارکرد عصب : طب سوزنی با تحریک بافت عصبی کمک ویژه ای به ترمیم بافت عصبی بیمار می نماید.
هم طب سوزنی بدن و هم طب سوزنی گوش در این مورد عالی هستند. البته در موارد مزمن و چند ساله بهتر است از روش ایمپلنت غیر دایمی گوش به همراه امبدینگ استفاده گردد.
 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست